Erdős prize

erdos
פול ארדש

פרס

למתמטיקה על שם אנה ולאיוש

ארדש

מתרומתו של פרופ’ פ. ארדש

הפרס מוענק למתמטיקאי ישראלי
ממתמטיקה עיונית או שימושית או ממדעי המחשב
עם העדפה למועמדים עד גיל 40
התקנון

חתני הפרס

1977 שהרן שלח (האוניברסיטה העברית)
1979 איליה ריפס (האוניברסיטה העברית)
1981 עופר גאבר (אוניברסיטת תל אביב)
1983 עדי שמיר (מכון ויצמן)
1985 שמואל קירו (מכון ויצמן)
1987 יוסף יומדין (אוניברסיטת בן גוריון)
1989 נוגה אלון (אוניברסיטת תל אביב)
1990 אלכסנדר לובוצקי (האוניברסיטה העברית)
1992 גיל קלעי (האוניברסיטה העברית)
1994 אהוד הרושובסקי (האוניברסיטה העברית)
1996 עודד שרם (מכון ויצמן)
1998 ליאוניד פולטרוביץ’ (אוניברסיטת תל אביב)
2000 שחר מוזס (האוניברסיטה העברית)
2001 זאב רודניק (אוניברסיטת תל אביב)
2002 רן רז (מכון ויצמן)
2003 צליל סלע (האוניברסיטה העברית)
2004 סימיון אלסקר (אוניברסיטת תל אביב)
2006 פאול בירן (אוניברסיטת תל אביב)
2007 יהודה שלום (אוניברסיטת תל אביב)
2008 גדי קוזמא (מכון ויצמן)
2009 אילון לינדנשטראוס (האוניברסיטה העברית)
2010 בועז קלרטג (אוניברסיטת תל אביב)
2011 תמר ציגלר (הטכניון)
2012 אירית דינור (מכון וייצמן)
2013 עומרי שריג (מכון וייצמן)
2014 ערן נבו (אוניברסיטת בן גוריון)
2015 מיכאל הוכמן (האוניברסיטה העברית)
2015 שירי ארטשטיין-אבידן (אוניברסיטת תל אביב)
עמנואל מילמן  (הטכניון)
erdos
Paul Erdős

The Anna and Lajos

Erdős Prize in Mathematics

founded by Professor Paul Erdős(*)

The prize is awarded to an Israeli mathematician
pure, applied or from computer science
with preference to candidates up to the age of 40

Bylaws

Prize Recipients

1977 Saharon Shelah (Hebrew University)
1979 Ilya Rips (Hebrew University)
1981 Ofer Gabber (Tel Aviv University)
1983 Adi Shamir (Weizmann Institute)
1985 Shmuel Kiro (Weizmann Institute)
1987 Yosef Yomdin (Ben Gurion University)
1989 Noga Alon (Tel Aviv University)
1990 Alexander Lubotzky (Hebrew University)
1992 Gil Kalai (Hebrew University)
1994 Ehud Hrushovski (Hebrew University)
1996 Oded Schramm (Weizmann Institute)
1998 Leonid Polterovich (Tel Aviv University)
2000 Shachar Mozes (Hebrew University)
2001 Zeev Rudnick (Tel Aviv University)
2002 Ran Raz (Weizmann Institute)
2003 Zlil Sela (Hebrew University)
2004 Semyon Alesker (Tel-Aviv University)
2006 Paul Biran (Tel-Aviv University)
2007 Yehuda Shalom (Tel-Aviv University)
2008 Gady Kozma (Weizmann Institute)
2009 Elon Lindenstrauss (Hebrew University)
2010 Boaz Klartag (Tel Aviv University)
2011 Tamar Ziegler (The Technion)
2012 Irit Dinur (Weizmann Institute)
2013 Omri Sarig (Weizmann Institute)
2014 Eran Nevo (Ben Gurion University)
2015 Mike Hochman (Hebrew University)
2015 Shiri Artstein-Avidan (Tel Aviv University)
2016 Emanuel Milman (The Technion)

(*) Formerly “Erdős Prize”; name changed in 1996, to reflect Professor Paul Erdős’ original wish